psbo

PSBO

Kažkada buvo tokia kompanija „Outspark“, kuri kūrė anime stiliaus MMO, RPG, RTS žaidimus, tokius kaip „Fiesta“, „Luvinia“, „Fists of Fu“, „Secret of the Solstice“, „Divine Souls“ ir keletą kitų. Žaidimu „Fiesta“ ji ypač didžiavosi, todėl piršo jį kiekvienam naujai pasirodžiusiam žaidėjui. Tačiau ši konkreti istorija yra apie kitą perliuką – „Project Powder“. „Project Powder“ yra anime stiliaus lenktynių snieglentėmis žaidimas.

Jei nesate girdėję apie „Outspark“, tai jūs nevieninteliai tokie. Kad ir kaip kompanija stengėsi, kad ir kiek žaidimų siūlė, jai nepavyko privilioti gausaus žaidėjų būrio, o taip dirbti nepelninga, todėl kompanija ėmėsi radikalių permainų – panaikino kai kuriuos žaidimus. Taip buvo paskandintas ir „Project Powder“. Žaidėjai išvaryti iš mėgstamos smėlio (o tiksliau sniego) dėžės pradėjo pykti ir reikšti nepasitenkinimą, tačiau tai nesuminkštino „Outspark“ širdies. „Project Powder“ yra grynai nišinis produktas – juk lenktynės snieglentėmis su kung-fu stiliaus akrobatiniais triukais patinka nedaug kam.

Per tuos ilgus metus ieškojau žaidimo, kuriuo galėčiau pakeisti „Project Powder“. „Tony Hawk“ ir „Shaun White“ serijos vidinės tuštumos neužpildė, o tokie kaip „SSX“ yra skirti konsolėms, kurios, deja, aš neturiu. Bet štai vieną dieną googlindamas naujienas apie snieglenčių žaidimus, negalėjau patikėti savo akimis – „Project Powder“ gyvas!

Pasirodo, kad grupelė asmenų, vadinančių save „bamboechop“, kažkokiu būdu sugebėjo gauti „Project Powder“ failus, užkūrė serverius ir atgaivino žaidimą. Dėl suprantamų autorinių teisių priežasčių, jie nebegalėjo naudoti originalaus žaidimo pavadinimo ir logotipo, tad dabar žaidimas žinomas ir pasiekiamas „PSBO“ vardu (arba „Project SnowBound Online“). Pats žaidimas pasikeitė tik truputėlį, bet į gerąją pusę – visi žaidimo atributai tapo visiškai nemokami. Tuo tarpu „Outspark“ vadovavimo metu, kai kuriuos patobulinimus buvo galima įsigyti tik juos perkant (iš ko ir turėjo išsilaikyti kompanija). Na, gerai, nesu visiškai atviras – kai kurios funkcijos žaidime nebeveikia, bet apie tai kiek vėliau.

„PSBO“ yra vienas iš tų žaidimų, kuriuos geimeriai žaidžia dėl jo paties, o ne dėl gražios grafikos, tad grafikafilai gali nesivarginti ir šio žaidimo net nediegti į savo kompiuterius. Aš nesakau, kad žaidimas atrodo kraupiai, jam (kaip ir visiems kitiems žaidimams) yra kur tobulėti. Bet reikia turėti omenyje, kad nors ir sulaukia reguliarių atnaujinimų, žaidimas yra senas ir iš jo tikėtis šiuolaikinių standartų nereikėtų. Nepaisant to, „PSBO“ yra spalvingas ir gražus, o daug nereikalaujanti grafika yra savotiškas pliusas tiems žaidėjams, kurie neturi rimtos „geležies“.

psbo

Žaidimo siužetas

Realiai siužetinės linijos nėra. Bet štai tokią istoriją savo tinklalapyje pateikia žaidimą iš numirusių prikėlusi komanda:

2010 spalio 31. Portalo dėka, nuotykių ištroškę atletai gali keliauti į tokias tolimas planetas kaip Čiačia (Chacha), Aizen (Eisen), Džensen (Jansen) ir daugelį kitų. Visa tai buvo galima patirti dėl klaidos serveryje, kurią genialūs mokslininkai išnaudojo pavojingoms kelionėms kosmosu. Po maždaug 2 metų, serverio savininkai atrado klaidą, o dar po mėnesio jau buvo sukurtas ją ištaisantis atnaujinimas. Tai atėmė iš atletų galimybę keliauti ir pasiekti mylimas planetas. Deja, dėl finansų trūkumo, nebuvo galima rasti kito būdo panaudoti sistemą šiam tikslui. Mokslininkai ir ekspertai ieškojo pigesnio būdo atverti portalą, bet jiems nepavyko (pastaba: kažkodėl manau, kad čia pasakojama apie tuos laikus, kai „Outspark“ panaikino žaidimą).

Prabėgo savaitės, mėnesiai, metai. Viltis mirė, ekspertai pasidavė, o projektas nuskendo užmarštyje. Tačiau maža komanda viską atsiminė, tarsi tai būtų buvę tik vakar. Jie pasiryžo atverti portalą. Per tuos metus, atsirado naujų technologijų, kurios galėjo pasitarnauti šiam tikslui. Bet tai nebuvo lengva. Prireikė daug bandymų, o kiekvienas bandymas kainavo laiko. Kiekviena nesėkmė paliko žymę motyvacijoje, bet jie nepasidavė. Ir proveržis pagaliau įvyko!

Atsivėrė mažytis portalas į senai užmirštą pasaulį. Grupelė išdrįso rizikuoti ir žengė pro dangiškus vartus net nežinodami ar jiems pavyks pasiekti tikslą. Abejonė tykojo už nugarų, o išgąstis piršo mintį, kad jie nebesugrįš. Bet nepaisant galimų pavojų, jie žengė į portalą.

Juos apakino ryški šviesa, o oda pašiurpo nuo šalto vėjo. Kai akys pagaliau apsiprato, prieš juos atsivėrė didingas Pox kalno vaizdas. Toks, kokį jie prisiminė. Kažkada daug patyręs šlaitas išliko toks pat ir laukė jų sugrįžtant. Kadangi komunikacijos įranga turėjo savų trūkumų, pirmosios valandos planetoje negalėjo būti įamžintos. Tačiau vos tik ryšys buvo atkurtas, grupė paskelbė žinutę apie sėkmę. Ta sėkmė paskatino tęsti pradėtą darbą. Vos per kelias savaites, portalas jau galėjo pasiekti tokias planetas kaip Džensen (Jansen) ar Čiačia (Chacha).

Žinoma, nuo paskutinio karto prabėgo daug laiko ir tai turėjo savų pasekmių – kristalai sudužo, drabužiai nusidėvėjo, o kubai tapo beverčiais (pastaba: čia kalbama apie kai kurios pakeitimus „Project Powder“ žaidimui tapus „PSBO“, bet jie neesminiai ir didelės įtakos pačiam žaidimui neturi). Net grupėje esančių atletų įgūdžiai buvo aprūdyję. Juk jie čia lankėsi prieš daug metų ir dabar vėl reikia adaptuotis prie vietinės gravitacijos ir iš naujo mokytis triukus, kurie kažkada taip lengvai sekėsi.

Bet… rekonstrukcija prasidėjo!

Na, vargu ar tai galima pavadinti geru siužetu ar įdomia istorija. Tačiau komanda norėjo parodyti savo pastangas ir vargą atkuriant žaidimą ir jie tai padarė gan išradingai – užšifruodami istoriją žaidimo simboliais ir papasakodami tai kaip fantastinio pobūdžio pasakojimą. Deja, originalios žaidimo istorijos (kurią sukūrė „Outspark“) nepavyko rasti.

Apie patį žaidimą

Žaidime yra 36 trasos iš jų 14 veidrodinių (tos pačios trasos, tik „apsuktos“). Dar yra viena didelė, suklijuota iš 3 populiariausių žaidimo trasų, tačiau jos žaidėjai dažnai nesirenka, nes norint ją įveikti reikia daugiau nei 5 minučių (visas kitas trasas galima įveikti maždaug per 2 minutes). Lenktynės vyksta ant sniego, smėlio ir žalios pievelės. Smėlio? Pievelės? Su snieglente? O kodėl gi ne? Juk anime stiliaus žaidimuose daug kas įmanoma. Vienu metu trasoje gali lenktyniauti iki 8 žaidėjų. Yra galimybė žaisti privačiai (tik su slaptažodį žinančiu draugu), bet daug kas naudojasi šiuo režimu tam, kad žaistų vieni – treniruojasi trasas ir mokosi važiuoti be klaidų. Tačiau tiems, kam rūpi pasikelti levelį, turėtų žaisti kartu su kitais žaidėjais, nes taip lengviau užsidirbti daugiau pinigų ir patirties taškų. Nors žaidime galima žaisti vieniems, prie interneto prisijungti vistiek reikės.

psbo

„PSBO“ rasite 3 žaidimo režimus: lenktynių (race), kovos (battle) ir monetų rinkimo (coin). Lenktynėse viskas paprasta – laimi tas, kuris pirmas pasiekia finišą. Atliekant visokius kung-fu triukus su snieglente (Q, W, E, A, S, ir D klavišų kombinacijomis), pasipildo jūsų „nitro“ (žaidime vadinamas booster), kuris pagreitina čiuožimą. „Nitro“ snieglenčių lenktynėse? Juk jau minėjau, kad anime stiliaus žaidime daug kas įmanoma. Net „zilitoniniame Mario“ buvo pagreitinto bėgimo galimybė, tad kuo čia stebėtis? Tiesa, nuo kitų žaidimų šis „nitro“ skiriasi tuo, kad padeda tiksliau įveikti aštresnius posūkius. Bet pavojinga situacija susidaro tada, jei „nitro“ poveikis praeis nebaigus posūkio, nes tada snieglentė tampa sunkiai valdoma ir žaidėjas gali išlėkti iš trasos. Beje, iš trasos galima išlėkti ir tokiu atveju, jai žaidėjai atsitrenkia vienas į kitą.

Kovos režimas yra panašus į lenktynių – laimi greičiausiai pasiekęs finišą. Tačiau šiuo atveju, trasoje bus išmėtyti įvairiausi siurprizai, kurie trukdys jūsų priešininkams ar suteiks mažą pranašumą jums patiems. Siurprizai suteikia specialius sugebėjimus, pavyzdžiui, žaibo ietis pargriaus priešininką, permatoma siena sulėtins jus besivejančius varžovus, žaibas nutrenks pirmaujantį žaidėją (ir jį pargriaus), skydas apsaugos nuo priešininkų atakų, snaigė visiškai sustabdys priešininką ir panašiai. Siurprizai panaudojami klavišu F, o atsisukti atgal (apkartinti gyvenimą už jūsų esantiems varžovams) padės X mygtukas. Kovos režime baigtis dažniausiai nenuspėjama – net ir geriausi lenktynininkai gali atsidurti paskutinėje vietoje (neretai prie pat finišo linijos). Yra galimybė žaisti komandomis. Tokiu būdu vienas komandos narys gali siekti finišo, o likusieji jį saugoti ir trukdyti priešininkams.

Monetų rinkimo režime laimi jau ne tas, kuris pirmas pasiekia finišą, bet tas, kuris prirenka daugiausiai monetų. Tačiau pirmaujantiems yra didesnė galimybė pasigriebti dideles auksines monetas, kurios duoda daugiausiai taškų. Tarp monetų taip pat mėtosi siurprizai, kurie gali tiek padėti, tiek ir pakenkti jūsų progresui. Šiame režime „nitro“ neveikia, todėl ir triukus daryti beprasmiška. Pinigai ir patirties taškai skiriami už surinktų monetų sumą.

Dabar šiek tiek apie „PSBO“ personažus. Žaidime galite pasirinkti iš keturių personažų: 2 panelių (Beth ir Nikki) ir 2 vaikinukų (Max ir Ross). „Outspark“ vadovavimo metu, buvo galima išsirinkti 1 personažą, o kitus nusipirkti laimėjus pinigų, bet dabar visi 4 personažai atrakinti ir juos galima pasirinkti bet kuriuo metu. Personažo pakeitimas neįtakos jūsų gebėjimų, patirties taškų ir vardo, jūs pakeisite tik išvaizdą ir balsą.

Kalbant apie išvaizdą, žaidime yra virtualios parduotuvės, kuriose galite papuošti savo personažą nuo galvos iki kojų. Vieni žaidėjai pasipuošia derinčiomis spalvomis, o kiti užsideda kas papuola tik tam, kad atsirastų galimybė „paturbinti“ personažą. O taaaip, yra teorinė galimybė pagerinti personažo gebėjimus, mat kiekvienas drabužis gali būti papildytas greičio, šuolio, posūkio ir kitais brangakmeniais (gems). Skirtingų spalvų brangakmeniai suteikia skirtingų privalumų. Kai kuriuos iš jų galima naudoti tik pasiekus aukštesnį lygį. „Outspark“ laikais brangakmenių buvo galima nusipirkti, bet dabar jie gaunami vieninteliu būdu – lenktyniaujant. Paprastai, jais apdovanojami žaidėjai, kurie išlaiko greitą lenktyniavimo tempą ir tam nebūtina finišuoti pirmiems.

Kodėl rašiau, kad yra TEORINĖ galimybė „paturbinti“ savo personažą? Todėl, kad panaudojus laimėtus brangakmenius, realiai pagerėjimo kaip ir nesijaučia. Patyręs aukšto lygio žaidėjas, be jokių patobulinimų vistiek turi daugiau šansų laimėti, nei pilnai „paturbintas“, žemesnio lygio varžovas. Mat lenktynes dažniausiai laimi tas, kuris moka optimaliai atlikinėti triukus, žino kaip nukirsti trasos kampus ir svarbiausia – nedaro klaidų. Šiame žaidime labai svarbus jūsų susikaupimas, atmintis ir trasos įveikimo technika. Kartais finišo liniją kirsite atsilikę nuo varžovo tik per šimtąsias sekundės dalis, o tai suteiks adrenalino ir privers širdį plakti gerokai stipriau.

Visus savo (o tiksliau jūsų personažo) duomenis (stats) galite pamatyti atskirame valdymo pulte „My Info“. „Character“ skyrelyje rodomi jūsų reitingai, trasų įveikimo laikas, rekordai, populiarumas tarp kitų žaidėjų. „Inventory“ skyrelyje (parodyta paveikslėlyje) rasite įsigytus drabužius ir laimėtus brangakmenius. Čia galite keisti personažą ir jo išvaizdą. Taip pat užvedus pelytės rodyklę ant drabužių, matysite, kokiais brangakmeniais jie „patobulinti“ ir kiek laiko juos dar turėsite (daiktai dingsta po 30 dienų nuo įsigyjimo dienos). „Trick tree“ skyrelyje matysite, kokius triukus galite atlikti, taip pat, kiek jums trūksta, kad atrakintumėte naują. Norint laimėti naujus triukus, teks išlaikyti testą. „Gift box“ praneša apie kitų žaidėjų jums dovanotas dovanas (ši funkcija kol kas neveikia), o skyrelis „Today“ pateikia su jumis susijusius pranešimus (dažniausiai praneša, kad jums pavyko pasiekti aukštesnį levelį).

psbo

„PSBO“ labai įtraukiantis, azartiškas ir net sakyčiau sukeliantis priklausomybę, tačiau jame trūksta žaidėjų. Nors tinklalapis skelbia turintis virš 5000 užsiregistravusių vartotojų, vienu metu čia retai susirenka bent 50 ir daugelis jų prisijungia dažniausiai savaitgaliais. Teko sutikti kelis lietuvius, bet daugiausiai žaidėjų pasirodo iš Brazilijos, Vokietijos, Izraelio, Rumunijos ir Filipinų. Jei mokate anglų kalbą, susibendrauti problemų nebus. Bendruomenės sistemoje yra galimybė susirašinėti (chat galimybė), siųsti asmenines žinutes, priiminėti į draugus, kviesti žaisti kartu ir net kurti savo nuosavas komandas.

Na, o kas gi atsitiko su tuo labai reklamuojamu „Fiesta“ žaidimu? Jį įsivaikino kompanija „gamigo AG“. „PSBO“ ir „Fiesta“ išsilaisvinę iš „Outspark“ nuosavybės, dabar tapo savarankiškais produktais turinčiais savo nuosavas internetines svetaines.

PSBO žaidimo svetainė: psbo.eu


←Grįžti į meniu